top of page

Krievu jaunie talanti Zauera ērģeļu koncertāSestdien, 15. augustā plkst. 18.00 Zauera ērģeļu vasaras ietvaros Ģertrūdē koncertēs krievu jaunie talanti – Ivans Carevs un Antons Varencovs.

Garīgās mūzikas programmā muzicēs vieni no interesantākajiem un redzamākajiem jaunās paaudzes krievu māksliniekiem – Ivans Carevs (ērģeles) un Antons Varencovs (baritons).

Ivans Carevs – Maskavas konservatorijas Akadēmiskās mūzikas koledžas students sevi jau ir pieteicis kā nobriedis mākslinieks, vairāku starptautisku konkursu laureāts, regulārs Vācijas, Austrijas un Francijas meistarklašu apmeklētājs pie Ulriha Bēmes, Matiasa Gizena, Ulriha Valtera, Bena Van Ostena un citiem. Latvijā jaunais mākslinieks būs otro reizi – pirms gada muzicējot Rīgas Svētā Jāņa baznīcā, viņa priekšnesums tika novērtēts ar publikas stāvovācijām.

Antons Varencovs – viens no vadošajiem solistiem Maskavas bērnu muzikālajā teātrī, Volgogradas muzikālā teātra pieaicinātais solists, pastāvīgi koncertē Maskavas filharmonijā. Paralēli teātrim Antons Varencovs daudz piedalās kamermūzikas projektos gan ar krievu, gan Eiropas komponistu mūziku. 2013. gadā piedalījies Atklātajā Baroka Akadēmijā St. Pēterburgā.

Abu jauno mākslinieku interešu lokā ir vokālās un ērģeļu mākslas mijiedarbība. Šīs intereses rezultātā ir izveidojusies programma gan ar baroka laika komponistu, gan Rietumeiropas romantiķu mūziku. Blakus Skarlati un Hendeļa skaņdarbiem programmā ietverta arī Šūberta un Štrausa mūzika. Mendelsona-Bartoldi un Nikolasa Brūnsa ērģeļskaņdarbu interpretācijas nodrošinājušas Ivana Careva panākumus starptautiskos konkursos Krievijā un Eiropā.

Abu jauno mākslinieku degsme un muzikālais talants ne reizi vien sajūsminājis publiku. Domājams, ka tas sagaidāms arī Rīgā uz izcilajām Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas Zauera firmas ērģelēm, kuru restaurācijai tiks izlietoti koncertā savāktie ziedojumi.

Koncerts notiek Ģertrūdes Zauera ērģeļu vasaras programmas ietvaros.

Ieeja par ziedojumiem ērģeļu restaurācijai.

#Рига #Варенцов #Царев #орган #концерт #Varentsov #orgel #баритон

Избранные посты